Dragon’s Dogma 2, 3 Milyon Satış Barajını Aştı

Capcom, resmi X hesabı üzerinden Dragon’s Dogma 2 oyununun tüm platformlarda 3 milyon adedin üzerinde satış gerçekleştirdiğini duyurdu. Oyun, Nisan ayı başında ise 2,5 milyon adede ulaşmıştı.

Circana’ya göre Dragon’s Dogma 2, geçtiğimiz Mart ayında Kuzey Amerika’daki tüm oyunlardan daha fazla satıldı. Ek olarak oyun, daha önceki franchise oyunlarının toplam satışlarından daha fazla satış yapmayı şimdiden başardı. Dragon’s Dogma 2’nin (ve diğer oyunların) bu kadar muhteşem satış performansı şirketin kazanç tahminini yukarı doğru revize etmesine olanak sağladı. Açıklama şu şekilde: “Temel Dijital İçerik işimizde, Street Fighter serisinin son oyunu olan ve dünya çapında büyük beğeni toplayan Street Fighter 6’nın yanı sıra Dragons Dogma 2 de dördüncü çeyrekte piyasaya sürüldü ve olumlu bir performans sergiledi. Ayrıca, istikrarlı popülariteleri nedeniyle, esas olarak büyük serilerin geçmiş kitaplarından oluşan katalog başlıklarının satışları da arttı. Toplamda bu durum, bu işten elde edilen kazancın planımızı aşmasını beklememize yol açtı.”

Bu satış performansının ardından Capcom’un Dragon’s Dogma 2 için bazı DLC’ler yayınlaması ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir